Степанов провернув аферу - нардеп

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підсунув Кабінету міністрів документ з подвійним заробітком 2 столичним лікарням — дати їм можливість заробляти на тих послугах, за які вже і так платить держава.

Про це заявила нардепка, колишня представниця Центру протидії корупції Олександра Устінова.

З 1 квітня 1653 лікарні другої ланки (всі комунальні лікарні, а також понад 60 приватних клінік і ФОПів) перейшли на нову систему оплати «за послугу». Для цього було потрібно пройти процедуру автономізації, підключитися до електронної системи та підписати договір з Національною службою здоров’я, нагадала нардеп у блозі на «Українській правді».

Майже всі комунальні заклади умови виконали. Без договору з НСЗУ залишилися тільки 2 столичні медзаклади — «Центр мікрохірургії ока» та «Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини».

Устінова заявила, що на засіданні уряду Степанов зачитав постанову, в якій йдеться про укладення договору між цими лікарнями і НСЗУ та необхідність до кінця року їх автономізувати.

Після цього МОЗ розіслало документ, який був проголосований на засіданні уряду, і він відрізнявся.

«В цьому документі вже йде мова не просто про укладення договору з 2 неавтономізованими київськими лікарнями, але й про те, що ті послуги, за які платитиме держава, будуть так само платними.

Тобто спочатку за пацієнта за послугу гроші перераховуватиме держава в рамках нової системи, де «гроші ходять за пацієнтом», а потім за цю ж послугу можна буде взяти гроші й у самого пацієнта, бо вона внесена до переліку «платних послуг».

Уявіть, окрім виключення, для 2 окремих лікарень з-поміж майже 2000, які наплювали на правила, їм ще й прописали подвійну оплату їхньої роботи!» — вказує Устінова та заявляє, що Степанов «провернув аферу».